Kráľ Roglič spolu s Bianchi na absolútnom tróne Vuelty

Kráľ Roglič spolu s Bianchi na absolútnom tróne Vuelty

 16. sep'19

Slovinský rýchlik z tímu Jumbo-Visma dosiahol historický úspech celkovým víťazstvom na Vuelta a Espana, vďaka výhre v časovkárskej etape a pôsobivej konzistencii počas celého závodu.

 

Ako sa vyhráva Vuelta na prvý pokus?

 

Primož Roglič sedlajúci bicykle Bianchi dosiahol celkový úspech na 74. edicii pyrenejského závodu, dominujúc na 106,6 km dlhej finálovej etape z mesta Fuenlabrada do Madridu. Rovnako ako to dokázal Felice Gimondi v 1968 a v jubilejnom stom výročí narodenia Bianchi legendy Fausta Coppiho. 

Roglic road

Roglič vo svojich 29. rokoch a premiérovej účasti na Vuelte po víťazstve v individuálnej časovke v PAU a výborných umiestneniach v mnohých ďalších etapách, korunoval celkové víťazstvo s viac než dva a pol minútovým predstihom pred druhým Španielom Alejandrom Valverdem.

Roglic TT

Roglič sa ujal líderského červeného dresu jazdou na Bianchi Aquilla CV, víťazstvom 10. etapy 36 kilometrov dlhej časovky vedúcej z Jurançonu do Pau (Francúzsko). 

Bianchi tim

Aj vďaka podpore svojho tímu a kontrolovaní útokov od súperov si upevnil pozíciu druhým miestom v sedadle Oltre XR4 CV v etapách Los Machucos a Becerril de la Sierra.

Podium

Celkové víťazstvo vo Vuelte je štvrtým celkovým úspechom Rogliča v roku 2019, po UAE Tour, Tirreno-Adriatico a Tour de Romandie. Primož vstúpil do klubu šampiónov, keďže bol schopný vybojovať Grand Tour s Bianchi podobne ako Marco Pantani, ktorý zanechal svoje stopy v histórii cyklistiky dvojitým víťazstvom na Giro d´Italia a Tour de France. Slovinec obsadil štvrté miesto na Grande Boucle v roku 2018  a vynikajúce tretie miesto na Giro d`Italia v roku 2019.

roglic v cieli

Celkovo tretí v tímovej klasifikácii, tím Jumbo-Visma zaznamenal hviezdny úspech na 15. etape Vuelty, aj vďaka sólovému víťazstvu Seppa Kussa v horskom finiši v Santuario dell`Acebo.

Bicykle tímu Jumbo-Visma

 

Tím Jumbo-Visma sedlá bicykle Bianchi Oltre XR4

XR4

Oltre XR4 predstavuje ultimátny závodný aero stroj. Dizajnovaný s CV systémom - patentovanou technológiou Countervail a v spolupráci s tímom Jumbo-Visma, vám prináša maximalizáciu aerodynamiky a stability.

Aquila

V časovkárskych etapách tím Jumbo-Visma používa model Aquila CV, vyvinutý s technológiou Countervail a navrhnutý s cieľom zvýšenia výstupu a maximalizácie energie, ktorú jazdec vyvinie pri každom zašliapnutí do pedálov.

Zadovážte si aj vy bicykle šampiónov! Možnosť objednať prostredníctvom každého slovenského predajcu bicyklov značky Bianchi na Slovensku.