Oltre XR4 disc 2019 - vrchol funkčného dizajnu

Oltre XR4 disc 2019 - vrchol funkčného dizajnu

 06. sep'18

Modelová rada Oltre XR4 disc nie je iba diskovou verziou už známeho Oltre XR4, ide o kompletne novo vyvinutý rám navrhnutý vyslovene pre diskové brzdy.

Špičkový aero dizajn Bianchi sa stretáva s vylepšeným brzdným účinkom, umožňujúci priniesť špičkový zážitok z jazdy pri vysokých rýchlostiach.
Inžinieri spoločnosti Bianchi použili technológiu Computational Fluid Dynamic (CFD), čím vychytali všetky maličkosti tak, aby sa nový XR4 disk stal majstrovským dielom aerodynamického dizajnu.  Nechýba overený Countervail® systém, ktorý pohlcuje aj tie najjemnejšie vibrácie z ciest pre ešte pohodlnejšiu a rýchlejšiu jazdu.
Pri testovaní a vyvíjaní sa spolupodieľali aj členovia profesionálneho World Tour tímu Lotto NL – Jumbo.
Najväčším rozdielom oproti klasickému Oltre XR4 je zmena v hlavovej partii. Tu prišlo ku zmene priemeru hlavového zloženia na 1,5"-1,5".  Vďaka čomu možno použiť nové aerodynamické kompletne integrované riadidlá Vision Metron 5D, v ktorých prechádzajú brzdové hadice vnútrom predstavca priamo do rámu
Pri použití elektronickej sady nie sú zvonku viditeľné žiadne káble, čo vytvára nielen oku lahodiaci a čistý dizajn, ale ponúka aj aerodynamické výhody. Pri variante s klasickým mechanickým radením, vedú vnútrom rámu iba brzdové hadice.
Dôvodov, prečo používať diskové brzdy je samozrejme viacero. Medzi najdôležitejšie ale určite patrí rovnaký brzdný účinok a intenzita nástupu brzdenia za všetkých poveternostných podmienok, a tiež možnosť použiť  spolu so 420 gramov vážiacou vidlicou širšie pneumatiky (galúsky) a dosahovať tak vyššieho komfortu jazdy a lepšiu priľnavosť.
Nové Oltre XR4 disc sa bude predávať v 7 veľkostiach a niekoľkých špecifikáciách. Samotný rám vo veľkosti 55 váži 990 gramov. Má pevné osy a možnosť použitia brzdových kotúčov v priemeroch 140 až 160 mm.
Oltre XR4 na diskových brzdách je nie len dizajnovo nádherný, ale aj funkčný, rýchly a pohodlný na hociktorej trati a hocijakých poveternostných podmienkach.
Objednať si ho môžete už dnes u všetkých predajcov Bianchi alebo priamo cez www.bianchi.sk