Načítavam...

Methanol CV - revolúcia vo svete MTB

V sobotu 21. mája, počas 2. kola Svetového poháru v horskej cyklistike v nemeckom Albstadte, Bianchi predstavilo nový prírastok s technológiou Countervail® v svojej ponuke. Ide o prvý horský bicykel s touto technológiou. Bianchi Methanol CV!

Methanol CV je tak prvý horský bicykel na trhu, ktorého rám je vylepšený technológiou Countervail®. Táto technológia je vyvinutá firmou Material Science Corporation špeciálne pre NASA (Severoamerickú agentúru pre kozmonautiku a letectvo). V cyklistickom priemysle ju exkluzívne zatiaľ používa iba Bianchi.

Countervail® je patentovaný elastický karbónový materiál s unikátnym zložením karbónových vlákien. Pohlcuje až 80% vibrácii v ráme pričom zvyšuje samotnú tuhosť a pevnosť. Countervail® zatiaľ Bianchi používa pri cestných bicykloch akými sú Specialissima, Infinito CV a Aquila CV. Methanol CV je teda vstupom do kategórie horských bicyklov.Generálny riaditeľ Bianchi o Methanole CV povedal: Technológia Countervail® v Methanole CV prináša úplne novú úroveň kvality jazdy, zvyšuje presnosť, znižuje svalovú únavu a tak zvýši celkový výkon jazdca.

Methanol CV je určený pre pretekárov a pokročilých cyklistov, ktorí hľadajú rýchly, ľahký a agresívny bicykel na XC preteky a výjazdy.

Technické charakteristiky:
- karbónový rám s technológiou
Countervail®
- dostupný v 4 veľkostiach (15", 17", 19" a 21")
- pevné osky 12x148 Boost thru axle
- zúžená hlavová trubka
- stred PressFit BB 41x92mm
- možnosť namontovať prešmyk (High Direct Mount FD)
- sedlová trubka s priemerom 27,2mm
- kompatibilný s Di2
Hlavná stránka | Späť na Novinky