Načítavam...

Infinito CV – menej únavy a viac kontroly

Bianchi už dávnejšie predstavilo novinku na trhu, vylepšené Infinito s označením Infinito CV. CV je skratka pre nový materiál Countervail®, ktorý bol vyvinutý v spolupráci s americkou firmou MSC (Material Sciences Corp.). Countervail® je elastický patentovaný materiál, ktorý sa špeciálne vkladá medzi jednotlivé vrstvy karbónu pri výrobe rámu bicykla. Countervail® následne pôsobí tak, že ruší vibrácie od cesty pričom je zaručené zvýšenie tuhosti a pevnosti celého rámu a vidlice.Znie to neuveriteľne, no tento špeciálny materiál naozaj tlmí vibrácie. V laboratórnych testoch pri porovnaní obyčajného karbónového rámu a karbónového rámu s Countervail® technológiou bola zistená zvýšená kapacita pohlcovania vibrácií až o 80%.


Infinito CV bolo samozrejme testované na reálnych cestách ako aj profesionálnymi tak aj rekreačnými cyklistami, a výsledky len potvrdili to, čo bolo namerané v laboratóriách.

 

Bicykel Infinito CV bol podrobený záťaži v pelotóne pro tour, a to profesionálnym tímom Belking Pro Cycling na tohtoročnej klasike Paríž - Roubaix.

Odkedy Infinito CV uzrelo svetlo sveta, bolo testované a porovnávané vo viacerých časopisoch a médiách (Peloton Magazine; Bicycling Australia, RIDE...). Väčšina sa zhodla, že Bianchi ponúklo niečo nové a prevratné do sveta cyklistiky. Infinito CV taktiež stihlo získať ocenenie bicykel roka (Bike of the year 2013/2014) od britského magazínu road.cc

 


Hlavná stránka | Späť na Novinky