Načítavam...

Bianchi Oltre XR.4

Countervail® revolúcia v cyklistike pokračuje! Bianchi počas Tour de France 2016 predstavil vynovený, aerodynamický model cestného bicyklu Oltre s označením XR.4. Vysvetlenie, prečo nieje použité označenie XR.3 je jednoduché. Model XR.4 je minimálne o 2 stupne lepší ako aktuálne verzie.

Najväčšou zmenou pre Oltre XR.4, oproti predošlým modelom, je použitie technológie Countervail®. Ide o vysoko elastický materiál, ktorý bol vyvinutý v spolupráci s Americkou agentúrou pre vesmír (NASA). Tento materiál je vlisovaný medzi jednotlivé vrstvy karbónu tak, aby pohlcoval vibrácie, ktoré vznikajú v ráme bicykla pri jazde. Takéto vibrácie unavujú svaly a znižujú výkon jazdca.Bianchi Oltre XR.4 je teda cestný bicykel z kategórie aerodynamických, na ktorom jazdec vydrží dlhšie v aerodynamickom posede, nakoľko prichádza k menšej únave svalov z mikrovibrácii, ktoré vznikajú v ráme pri jazde po ceste. Jazdec tak dosahuje vyššie rýchlosti, maximalizuje kontrolu nad bicyklom a znižuje únavu svalstva.

Bianchi Oltre XR.4 bolo vyvinuté v aerodynamickom tuneli s použitím CFD (Computational Fluid Dynamics) simulácie v spolupráci s profesionálnymi cyklistami klubu Lotto.NL Jumbo. Oproti verzii XR.2 jazdec ušetrí až 20 wattov pri výkone!Technické parametre
- Rám
  - monocoque karbón s Countervail® materiálom
  - špeciálny aerodynamický tvar
  - integrované vedenie káblov
  - hmotnosť: 980g (veľkosť 55, +/- 5%)
- Vidlica
  - celkokarbónova s Countervail® materiálom
  - reaktívna geometria
  - hmotnosť: 370g
- Hlavová trubka
  - aerodynamická, 1.1/8" - 1.4"
  - inšpirovaná modelom Aquila CV
  - integrovaná s aerodynamickými riadidlami
  - kompatibilná s predstavcom Vision Metron 5D ako aj klasickým predstavcom
- Stredové zloženie
  - PressFit 86.5 x 41mm
- Špeciálna zadná stavba
  - širšia zadná stavba s vyššou pevnosťou
  - interné vedenie káblov pre mechanické aj elektronické sady
  - schovaná objímka sedlovej trubky pre lepšiu aerodynamiku
- Aerodynamická sedlovkaHlavná stránka | Späť na Novinky